Zmień język
Waluty
Bestsellery
Zestaw skrętu BMW E46 - FULL KIT
Zestaw skrętu BMW E46 - FULL KIT

2 799,00 zł

2 275,61 zł

zestaw zobacz więcej
Zestaw skrętu BMW E36 - FULL KIT
Zestaw skrętu BMW E36 - FULL KIT

2 799,00 zł

2 275,61 zł

zestaw zobacz więcej
Zestaw skrętu BMW E8X/E9X - FULL KIT
Zestaw skrętu BMW E8X/E9X - FULL KIT

3 699,00 zł

3 007,32 zł

zestaw zobacz więcej
Adaptery skrętu BMW E46 - SERYJNY WAHACZ
Adaptery skrętu BMW E46 - SERYJNY WAHACZ

429,00 zł

348,78 zł

zestaw
Adaptery skrętu BMW E36 - SERYJNY WAHACZ
Adaptery skrętu BMW E36 - SERYJNY WAHACZ

419,00 zł

340,65 zł

zestaw
Adaptery skrętu BMW E46 - PLUG & PLAY
Adaptery skrętu BMW E46 - PLUG & PLAY

799,00 zł

649,59 zł

zestaw
Adaptery skrętu BMW E36 - PLUG & PLAY
Adaptery skrętu BMW E36 - PLUG & PLAY

769,00 zł

625,20 zł

zestaw
Zestaw skrętu BMW E30 (5x120) - FULL KIT
Zestaw skrętu BMW E30 (5x120) - FULL KIT

2 799,00 zł

2 275,61 zł

zestaw zobacz więcej
Zestaw skrętu BMW E30 (4x100) - FULL KIT
Zestaw skrętu BMW E30 (4x100) - FULL KIT

2 799,00 zł

2 275,61 zł

zestaw zobacz więcej
Zestaw skrętu BMW E36 M3 - FULL KIT
Zestaw skrętu BMW E36 M3 - FULL KIT

2 899,00 zł

2 356,91 zł

zestaw zobacz więcej
Short shiftery do BMW i nie tylko? Jak działają? Co daje shifter?
Short shiftery skróć czas zmiany biegów! | Cześci do driftu CNC71

Short shifter - co to jest?

Short shifter to specjalnie przekonstruowana dźwignia zmiany biegów. Ma ona za zadanie skrócić czas zmiany biegów. Taka modyfikacja jest prosta w montażu i nie wymaga ingerencji w karoserię. To świetne rozwiązanie, które zapewnia skrócenie czasu skoku lewarka względem oryginalnego drążka zmiany biegów. To sprawia, że ręka razem z gałką zmiany biegów pokona krótszą drogę przy zmianie przełożenia w manualnej skrzyni biegów.

 

Jak wygląda short shifter?Mocowanie short shiftera

 

Co daje użycie short shiftera?

Short shifter to część do tuningu samochodowego. Został zaprojektowany w celu zmniejszenia odległości i wysiłku potrzebnego do zmiany biegów w pojazdach z ręczną skrzynią biegów. Urządzenia te zastępują fabrycznie zainstalowane dźwignie zmiany biegów, wykorzystując krótsze ramię dźwigni, które wymaga mniejszej odległości do przełączenia biegu. Skraca to czas i energię potrzebną do każdej zmiany, pozwalając na szybszą i bardziej efektywną zmianę biegów.

Short shiftery do BMW są popularne wśród kierowców wyczynowych, którzy chcą zoptymalizować szybkość zmiany biegów. Jeśli jesteś fanem driftu, a w dodatku posiadasz kultowe już BMW E36, to możesz zamontować regulowany short shifter BMW E36. Znajdziesz go w naszym sklepie z częściami driftu.

Ale short shifter sprawdzi się nie tylko w drifcie. Warto go też zamontować w autach do KJS, gdzie liczy się każda sekunda. To dobra opcja również dla tych, którzy po prostu chcą płynniejszej jazdy, dzięki szybszej zmianie biegów.

 

Jaki wybrać short shifter do BMW?

Przy projektowaniu urządzenia, które ma na celu skrócić skok lewarka, pamiętaliśmy o tym, że przy autach wyczynowych ważny jest każdy kilogram. Z tego powodu cała część waży zaledwie około 1,5 kilograma. Jest tak dlatego, że short shiftery od CNC71 wykonane są z wytrzymałego aluminium klasy PA6. Możesz wybrać jeden z wariantów dostępnych w naszym sklepie:

Zadaniem tej części jest skrócenie drogi lewarka przy zmianie poszczególnych przełożeń. Dzięki temu skok lewarka jest pewny i krótki, a dodatkowo można zastosować jego regulację przy wykorzystaniu dolnego łącznika. Short shifter od CNC71 ma dźwignię, która pracuje na łożysku sferycznym, natomiast wybierak łączy się z short shifterem przy pomocy tulei z brązu.

Short shifter do BMW ma 2 rodzaje gałek. Dostępna jest czarna kula lub czarna gałka podłużna. Po prostu wybierz ten, który będzie Ci bardziej pasował.

W ofercie CNC71 znajdziesz również uniwersalne shiftery, które pasują do większości samochodów (oczywiście musisz sam sprawdzić czy jest możliwa instalacja u Ciebie w samochodzie.

 

Czy montaż short shiftera jest ciężki?

Gotowe zestawy short shifterów możesz zainstalować za pomocą podstawowych narzędzi w ciągu około godziny, co czyni je stosunkowo niedrogą modernizacją dostępną dla większości pojazdów. Nie ma przy tym potrzeby jakichkolwiek ingerencji w nadwozie.

 

Short shifter BMW - montaż

Jeśli chcesz zamontować short shifter do samochodów marki BMW to będziesz potrzebował podnośnika albo kanału, bo montaż wymaga uniesienia pojazdu, żeby mieć dostęp do tunelu środkowego. Wynika to z ogólnej budowy dźwigni zmiany biegów. Na dole znajduje się wodzik, który przymocowany jest do wybieraka skrzyni biegów. Zaraz przy wodziku jest łożysko dźwigni zmiany biegów. Jego potoczna nazwa to jabłko ze względu na podobieństwo z tym owocem.

Przed montażem musisz upewnić się czy synchronizatory w skrzyni biegów są w pełni sprawne. Sprawdź też stan gumowych tulejek występujących w układzie zmiany biegów oraz stan sprzęgła. Jeśli te elementy nie będą w dobrym stanie, to zamontowanie short shiftera nie poprawi działania układu zmiany biegów.

Jest tak tym bardziej, że short shiftery to kompromis pomiędzy skróceniem czasu skoku lewarka względem żywotności skrzyni biegów. Dlatego jeśli stan poszczególnych części będzie kiepski to rezultatem może być szybkie uszkodzenie całej skrzyni biegów.

W przypadku short shiftera jego działanie oparte jest na wydłużeniu odległości pomiędzy łożyskiem dźwigni zmiany biegów (czyli tak zwanym jabłkiem), a wodzikiem zamocowanym bezpośrednio do wybieraka skrzyni biegów.

 

Co daje zamontowanie short shiftera?

W rezultacie znacznie zmniejsza się czas potrzebny na zmianę biegu. Jest tak dlatego, że skraca się droga, którą Twoja ręka musi pokonać wraz z gałką zmiany biegów. W efekcie zyskujesz poczucie większego panowania nad zachowaniem Twojego pojazdu. Krótszy czas zmiany biegów jest ważny przy wszystkich sportach motorowych, więc montaż short shiftera do BMW pozwoli Ci urwać cenne sekundy przy jeździe na czas.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl